26 Paź

Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych województw w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale również na licznych odmiennych polach. Zaczyna być regionem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście pnie się w górę.
Pozytywne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu niedawnego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Bardzo wsparły rząd w tej materii dotacje EU, z których miasto niemało czerpie. Szybkie działanie w zakresie zdobywania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz kolejne obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy informacje, które nie są bezpośrednio z nami połączone. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Tymczasem miasto rozwija się z każdym rokiem. Programy naprawcze w obszarze zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pomagają mieszkańcom pełniej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się również w zakresie opcji kulturalnych. Wartość Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie miejsca zachęcają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych akcje nie dotyczą tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są połączone z całym województwem . Z tej przyczyny zamiast uskarżać się tylko zauważyć innowacje w które obrodził Kraków.
Przyszłe lata – jeśli uda się utrzymania szybkości innowacji – pozwolą miastu stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił