16 Maj

Mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

stożki dopochwowe

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia zapewniają wtenczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak w większości wypadków powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko zezwala ona wrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.